František Polesný

Zahradník, 64 let

Na Žernovce žije 32 let.. Je to přívětivé místo pro život, blízko hlavních tras, a přesto je tu klid. Prochází sice v posledních letech poměrně bouřlivým rozvojem, ale je to snesitelné, a navíc to přináší i rozvoj infrastruktury – vodovod, kanalizace.

- člen výboru pro životní prostředí 2018–2022

- priority:

Veřejná zeleň a životní prostředí, rád pomůžu při společenských akcích, kultuře a ve věcech všeobecně mezilidských vztahů.

- cíle:

• Mým přáním by bylo, aby se naše oblast "ponořila do zeleně" a stala se tak významným ozdravujícím prvkem středních Čech.
  • Stromy, keře a zelené i květnaté plochy, aby byly určujícím prvkem našich obcí. K tomu patří ale i úpravnost, čistota a infrastruktura - stezky, chodníky, místa k parkování.
  •  S tím souvisí i větší osvěta a zapojování obyvatel zejména nově vznikajících lokalit abychom se nestávali jen noclehárnou pracovních míst.
  • Také bych chtěl aby se naše obec vypracovala co nejdříve ke statusu městyse, čímž budeme zase o něco dále v řadě oblastí samosprávy a rozhodování o vlastních záležitostech.